Hurda Krom Fiyatları

Krom hurda fiyatı ne kadar? Paslanmaz hurda fiyatları için doğru yerdesiniz! Dijital Hurdacı ile Hurda Fiyatları.

Hurda krom fiyatları hurda alım satım süreçlerinde binlerce tüketici tarafından merak edilmektedir. Krom hurda fiyatı Londra hurda borsası ve döviz kuruna bağlı olduğu için anlık olarak değişebilir. Ayrıca paslanmaz hurdasının fiyatı LME ve döviz kuru haricinde bazı faktörlere bağlı olarak değişim gösterebilir.

Krom gümüş gibi parlak, hurdacilik görünümlü, sert ama kolay kırılan aşınmaya ve ısıya dayanıklı bir elementtir. Bu nedenle krom hurdacilurji, kimya, refrakter ( ateşe dayanıklı çeşitli malzemeler ) ve döküm sanayisinde olmak üzere otomotiv, mutfak ve banyo hurdacillerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde kromun çeşitli alaşımları mermi, silah sanayisi, deniz altı, gemi, uçak, ulaşım, aydınlatma sistemleri, merdiven korkulukları vb. gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlarda atıl duruma geçen krom hurdaları ise güncel krom fiyatları üzerinden geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Krom Hurda Fiyatı 2023

Güncelleme: 10.07.2023Fiyatlar Ortalamadır.
316 Paslanmaz Hurda Fiyatı38,00 TL
316 Krom Talaşı Fiyatı36,00 TL
304 Paslanmaz Hurda Fiyatı27,00 TL
304 Krom Talaşı Hurda Fiyatı24,00 TL
310 Krom Hurda Fiyatı0,00 TL
310 Krom Talaşı Hurda Fiyatı0,00 TL
430 Paslanmaz Hurda Fiyatı12,00 TL
201 Paslanmaz Hurdası12,00 TL
202 Krom Hurdası12,00 TL

Paslanmaz Hurda Fiyatı

Paslanmaz hurda fiyatları yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Hurdanız için daha yüksek fiyat teklifleri almak istiyorsanız aşağıdaki faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir.
Bu faktörler ise;

 • Durum
 • Tür
 • Kalite
 • Tonaj
 • Konum

Hurda Kromun Durumu +
Hurda krom fiyatlarını önemli ölçüde etkileyen etken hurdanın durumudur. Krom birçok farklı alanda kullanıldığı için hurda konumuna geçtiğinde çeşitli formlarda / yapılarda olabilmektedir. Bu nedenle satışı planlanan hurdaların bazı durumlarda sökülmesi, kesilmesi veya yıkılması gerekebilir. Kesim, söküm gibi süreçler ise ekstra iş yükü, zaman ve maliyet gerektireceği için kromun hurda fiyatı belirlenirken dikkat edilen bir husustur. Satışını planladığınız hurda krom çeşitlerinin görsellerini bize iletebilir veya yüksek tonajdaki hurdalarınız için ücretsiz keşif ekibimizden destek almanız daha doğru fiyat teklifleri oluşturmamızı sağlayacaktır.

Hurda Kromun Türü / Kalitesi
Krom, demiri sertleştirmek için veya nikel ile birlikte demire katılarak çok daha sert bir alaşım etmek elde etmek için kullanılır. Bu alaşımlar makine parçaları, zırhlar, köprü malzemeleri ve elektrik dirençleri gibi yüksek ve sürekli dayanıklılık gerektiren bazı alanlarda kullanılır. Krom demir veya nikel alaşımlarında hurdanın içerdiği hurdacil oranına bağlı olarak hurda krom fiyatları değişmektedir. Net olarak fiyatın belirlenmesi için hurda kromun çeşitli ekipmanlarla analiz edilmesi gerekmektedir.

Hurda krom türleri;

 • 310 Kalite Hurda Krom
 • 316 Kalite Hurda Krom
 • 304 Kalite Hurda Krom
 • 430 Kalite Hurda Krom
 • 201 Kalite Hurda Krom
 • 202 Kalite Hurda Krom

Hurda Kromun Tonajı +
Paslanmaz hurda fiyatı belirlenirken dikkat edilen en önemli kriter hurdanın tonajıdır. Yüksek tonajdaki hurda krom çeşitlerinde toplamda edilecek kar oranı arttığı ve işçilik, nakliye gibi maliyetler azaldığı için hurda paslanmazın kg fiyatını maksimum düzeye çıkaraktır.

Hurda Paslanmazın Konumu +
Hurdanın bulunduğu konum kromun kg fiyatını etkileyen bir faktördür. Hurdaların geri dönüşüm tesislerine taşınması için nakliye süreçleri ve zamana ihtiyaç duymaktadır. Buda hurdacı firmaları tarafından alacağınız hurda kromun fiyatını etkilemektedir.