Hurda Plastik Fiyatları

Hurda plastik fiyatları bugün ne kadar? Günlük hurda plastik fiyatları ile hurdanızı en iyi şekilde değerlendirin.

Plastik hurdaları, dijital hurdacı olarak fiyat desteği sunduğumuz hurda çeşitlerinden biridir. Yayınladığımız hurda plastik fiyatları referans burada fiyatları olmakla birlikte bazı faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Plastikler, günlük hayatta karşılaştığımız bir çok üründe veya malzeme de kullanılmaktadır. Fakat tüm plastikler aynı yapısal özelliğe sahip olmadığı için aynı şekilde geri dönüştürülemeyebilirler. Geri dönüşüm süreçlerine dahil edilebilen hurda plastik çeşitleri için güncel fiyatları dijital hurdacı ile takip edebilirsiniz.

Hurda Plastik Fiyatları 2023

/list

Hurda Plastik Fiyatlar Nasıl Belirleniyor?

Hurda plastik fiyatı, plastiğin özelliğine ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca hurda plastik ve türevlerinde bazı faktörler hurdaların geri dönüşüm sürecindeki maliyeti ve zamanı etkileyeceği için alacağınız hurda plastik fiyatını değiştirebilir.

Hurda plastik fiyatını etkileyen faktörler;

  • Durum
  • Tür
  • Kalite
  • Tonaj
  • Konum

Hurda Plastiğin Durumu

Hurda plastiğin kilo fiyatı belirlenirken hurdanın bulunduğu durum önemlidir. Hurda plastiklerin türlerine göre karışık durumda olup olmaması veya geri dönüşüm süreçlerine dahil edilirken ekstra uygulanacak bir işçiliğin olup olmaması plastik fiyatlarını etkilemektedir.

Hurda Plastiğin Türü / Kalitesi

Plastikler geri dönüşüm süreçlerine dahil edilirken türlerine ve kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. Hurdanın türlerine göre ayrıştırılmış olması veya karışık halde olması, hurdanın kaliteli bir durumda olması alacağınız hurda plastik fiyatını etkileyebilir.

Hurda Plastiğin Tonajı

Plastiğin hurda fiyatı belirlenirken dikkat edilen en önemli kriter hurdanın tonajıdır. Yüksek tonajdaki hurda plastik çeşitlerine toplamda edilecek kar oranı artı işçilik ve nakliye gibi maliyetler azaldığı için hurda plastik fiyatını artırmaktadır.

Plastik Hurdasının Konumu

Hurda plastik fiyatlarında ve diğer hurda çeşitlerine dikkat edilen bir diğer unsur ise hurdaların bulunduğu konum dur. Hurdaların geri dönüşüm tesislerine taşınmasında nakliye süreçlerine ve zamana ihtiyaç duyulacağı için hurda plastik fiyatı belirlenirken göz önüne alınmaktadır.