Hurda Kağıt Fiyatları

Hurda kağıt fiyatları ne kadar? Hurda karton fiyatları inceleyin. Güncel hurda fiyatları ile hurdanızın yaklaşık değerini kontrol edin.

Hurda kağıt, Dijital Hurdacı ile Express Hurdacılık ® olarak fiyat desteği sunduğumuz hurda çeşitlerinden biridir. Yayımladığımız hurda kağıt fiyatları referans hurda fiyatları olmakla birlikte bazı faktörlere bağlı olarak alacağınız fiyat değişebilir.

Kağıdı, kitap, defter, gazete, dergi, mendil, kağıt havlu, iletişim vb. gibi ihtiyaçlarımız için sıkça kullanmaktayız. Günlük hayatta sıkça kullanılması tüketiciler tarafından biriktirilmesini veya toplanmasını mümkün kılar. Bu nedenle kağıt hurdaları, bireysel veya kurumsal olarak hurda karton fiyatları üzerinden sıkça alımını yaptığımız hurda çeşitlerinden biridir.

Hurda Kağıt Fiyatları 2023

/list

Atık Kağıt Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hurda kağıt fiyatları, kağıdın özelliğine ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca hurda karton fiyatları belirlenirken bazı değişkenlerden söz edebiliriz. Aşağıda belirttiğimiz faktörler hurdaların geri dönüşüm sürecindeki maliyeti ve zamanı etkileyeceği için hurda fiyatlarında değişikliğe neden olabilir.

Kağıt fiyatlarını etkileyen faktörler;

  • Durum
  • Tür
  • Kalite
  • Tonaj
  • Konum

Hurda Kağıdın Durumu +

Atık kağıt fiyatları belirlenirken kağıdın bulunduğu durum alacağınız fiyatları etkileyebilir. Hurda kağıtların türlerine göre karışık durumda olup olmaması, yabancı maddeler içermesi vb. gibi durumlar işçilik maliyeti artıracağı için karton hurda fiyatını etkilemektedir.

Hurda Kağıdın Türü / Kalitesi

Günlük hayatta ve endüstride ihtiyaçlara yönelik farklı kalitelerde birçok kağıt türü kullanılmaktadır. Hurda kağıdın yapısal özelliğine ve kalitesine bağlı olarak ta kağıt fiyatları değişebilmektedir. Örneğin 1. Hamur kalitesindeki beyaz kağıtlar ile hurda Bristol kağıt arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Yine aynı şekilde hurda kağıtların yabancı madde içermemesi ve hurda kağıdın kilosunu etkilemektedir.

Hurda Kağıdın Tonajı +

Hurdacı firmaları tarafından dikkat edilen en önemli kriter hurda kağıdın tonajıdır. Çünkü yüksek tonajdaki hurda kağıt çeşitlerinde toplamda edilecek kâr oranı arttığı, işçilik ve nakliye gibi maliyetler azaldığı için hurda kağıt fiyatının yükselmesi sağlamaktadır.

Dijital Hurdacı ile Express Hurdacılık ® olarak, hurda kağıt alımlarında İstanbul içi minimum 1 TON ve ÜZERİ, İstanbul dışından ise minimum 100 TON ve ÜZERİ hurda alımı yapılmaktadır. Yüksek tonajdaki hurda kağıt çeşitlerinde ücretsiz keşif veya hurdanızın birkaç adet fotoğrafını göndererek fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Hurda Kağıdın Konumu +

Hurda fiyatları belirlenirken dikkat edilen unsurlardan bir diğeri hurdanın kağıdın bulunduğu konumdur. Hurdaların, geri dönüşüm tesislerine taşınmasında nakliye süreçlerine ve zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle hurdanın bulunduğu hurda kağıdın kilosunu etkilemektedir.